ביטוח סיעודי

אלו הם המרכיבים העיקריים לביטוח סיעודי מוצלח

בביטוח הסיעודי ישנם 3 מרכיבים מרכזיים המקנים ערך לפוליסה:

  • עלות חודשית – כמה נשלם כל חודש
  • תקופות הפיצוי וההמתנה – מרגע מעבר למצב סיעודי.  תקופה זו יכולה להיות 5/6/8 שנים או לכל החיים. תקופת ההמתנה לקבלת הפיצוי יכולה להיות 1-2 חודשים או 3/5 שנים (תלוי באיזו חברה)
  • ערך סילוק – הסכום עליו נישאר מבוטחים אם נפסיק לשלם את הפרמיה החודשית. זוהי למעשה זכות שהולכת ונצברת בפוליסה עם שנים.

 

מיהו חולה סיעודי?

חולה סיעודי הוא אדם שאינו יכול לעשות בעצמו חלק מפעולות היום-יום ועל-כן נזקק לעזרה ולהשגחה.

פעולות אלה כוללות: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, ללכת, לשלוט בצרכים ולהשתמש בשירותים. אדם שהוא תשוש נפש הזקוק להשגחה (למשל חולה אלצהיימר) נחשב גם הוא לחולה סיעודי.

הסיכוי לכך שאדם לא יוכל לבצע בעצמו חלק מפעולות היום-יום עולה עם הגיל: 6% מבני 74-65 מוגבלים לעומת 32% מבני 80+
קיימות בשוק פוליסות זולות שבהן הגדרות הסיעוד מחמירות עם המבוטח או שערכי הפיצוי והסילוק בהן נמוכים. דרך אחרת בה מציעים ללקוחות ביטוח סיעודי זול היא בתקופת פיצוי קצרה.

הדרך היחידה לדעת שרכשתם את הביטוח הנכון היא פשוט להגיע לפגישה עם סוכן מקצועי שיידע להשוות בין התוכניות השונות בחברות הביטוח ולהתאים לכם את הכיסוי הנכון.

 

מי אחראי לטיפול בחולה הסיעודי?

האחריות העיקרית על הטיפול בחולה הסיעודי מוטלת על בני המשפחה של החולה. טיפול לא רפואי בחולה סיעודי אינו חלק מהשירותים של קופות החולים במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. לאחר בדיקה של מצב הבריאות של החולה, משרד הבריאות, משרד הרווחה, המוסד לביטוח לאומי וקופות החולים נותנים סיוע חלקי, והמעוניין בשירותים נוספים צריך לשלם על כך בעצמו.

מקורות המימון האפשריים הם: ההכנסה השוטפת (שכר, פנסיה), השכרה של דירת המגורים, חסכונות, עזרה כספית של בני המשפחה וביטוח סיעודי פרטי.

חולה סיעודי המתגורר בביתו זכאי לקבל עזרה מהמוסד לביטוח לאומי מתוקף חוק ביטוח סיעוד. ההחלטה על מתן עזרה נעשית על-ידי המוסד לביטוח לאומי לאחר בדיקה של מצב בריאותו ומצבו הכלכלי. העזרה העיקרית היא במימון 15-10 שעות עבודה שבועיות של מטפלת המגיעה לבית החולה.
חולה סיעודי הנזקק לאשפוז במוסד סיעודי ואין לו ולמשפחתו יכולת לממן את האשפוז, יכול לפנות למשרד הבריאות לקבלת עזרה כספית. ההחלטה על מתן עזרה כספית נעשית לפי מצב בריאותו של החולה, ולפי רמת ההכנסה של החולה, בן/בת הזוג שלו ושל ילדיו. יש לציין כי בדרך כלל קיימת רשימת המתנה לקבלת סיוע כספי ממשרד הבריאות, בגלל מגבלה תקציבית שאינה מאפשרת לתת בפועל את העזרה לכל הזכאים לעזרה כספית (עזרה כספית זו מכונה "קבלת קוד" לאשפוז סיעודי).
מבין החולים הסיעודיים, 76% גרים בבית ו-24% נמצאים במוסד סיעודי

 

מהו ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי הוא חוזה עם חברת ביטוח, הנקרא פוליסת ביטוח.

לפי חוזה זה, האדם משלם סכום כסף חודשי (פרמיה) והחברה מתחייבת להשתתף במימון אשפוז סיעודי או טיפול סיעודי בבית במקרה הצורך.

איך אפשר לקנות ביטוח סיעודי?

חשוב לזכור כי קופות החולים לרב מכניסות את עמיתי הקופה לתוכנית סיעודית במסגרת ביטוח קולקטיבי עם אחת מחברות הביטוח אך מדובר בביטוח מצומצם הן מבחינת סכום הפיצוי הכספי לחודש, הן מבחינת שנות הפיצוי (3-5 שנים) ובעיקר מבחינת הסעיפים עליהם ניתן לתבוע את הביטוח :

  1. הגבלת גיל הזכאות המינימאלי ל-60
  2. אי הכרה במצב סיעודי מתאונת דרכים או עבודה וכו'

 

לכן יש להתייחס לביטוחים אלו כאל "רובד ראשון" ולא להסתמך רק עליהם.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים
על הביטוח הסיעודי?

אנו בברק פלוס סוכנות לביטוח נדאג להשיג לכם את הביטוח הטוב ביותר בעבורכם , במחיר הטוב ביותר ועם השירות הטוב ביותר.

השאירו פרטים ותתחילו לחסוך בתשלומי הביטוח עוד היום!

השאירו פרטים ותתחילו לחסוך בניהול הפיננסי עוד היום!

השאירו פרטים ותתחילו לחסוך בתשלומי ניהול הפנסיה עוד היום!

מאמרים אחרונים

שיתוף ברשתות

קטגוריות

דילוג לתוכן