ביטוח ימי (סחורות בהעברה ויבוא)

פוליסת חובה וצד ג' לכלי שייט

ישראל מחייבת לכל בעל כלי שייט שהינו מעל 5 מטר או כלי שייט המופעל על ידי מנוע בביטוח צד ג',
הביטוח הינו כנגד פגיעות בגוף או מוות. ביטוח ימי מגן מפני גרימת נזק לצד שלישי. חשוב לוודא כי סוכן הביטוח הינו בעל רישיון לביטוח ימי, המשמעות היא כי הסוכן עמד בבחינות מטעם המדינה ורשאי לעסוק בתחום. חשוב להתאים את הביטוח לסוג כלי השיט ולמטרות השיט. וודאו כי כלי השייט המבוטח הוא כלי השיט שיש לכם, מה כולל הביטוח, מהי מטרת השייט, האם מדובר בשייט פרטי או מסחרי, אילו אזורים הינך מפליג, היכן מאוכסן כלי השיט, והאם הם מכוסים בביטוח. במידה והנך גורר סקי מים האם הביטוח כולל זאת. חשוב בעת עריכת הביטוח לציין את כל הפרטים על מנת לוודא כי הביטוח מכסה זאת, כגון פציעה של אנשים הנמצאים על היאכטה, תביעות רכוש וכדומה.

 

ביטוח ימי ואווירי למטענים ושינוע סחורות בעולם

בעסקי היבוא / יצוא, ביטוח סחורות במטענים מהווה חלק בלתי נפרד מהפעילות העסקית והבטחת ההכנסה של העסק, ביטוח מטענים בים ובאוויר מגן מפני הסיכונים להם חשוף העסק והרכוש שלך בעת שינועו. כיום גם אנשים פרטיים שמבצעים רילוקיישן, יבוא אישי של מכונית או מוצר גדול אחר נחשפים לסיכונים שבשינוע של רכושם.

חפצים וציוד בסדר גודל כזה לא ניתן לבטח במסגרת תכולת הדירה או פוליסת נוסעים לחו"ל, לכן יש לערוך פוליסה ימית או אווירית מיוחדת.

 

פוליסה לכיסוי משלוח חד פעמי

 

נועדה לבטח את שינועו של משלוח בודד. טרם כניסת הביטוח לתוקף על המבוטח להמציא מידע מלא על המשלוח: תאור המטען, שוויו, מקורו ויעדו, תאריך המשלוח ופרטי המוביל כולל תחנות ביניים צפויות.

תוקף הפוליסה תפוג עם הגעת המשלוח ליעדו (לנמל היעד או למקום נקוב אחר שמופיע בפוליסה כפי שסוכם בטרם עריכת הפוליסה).

פוליסה פתוחה – נועדה לעוסקים ביצוא ויבוא באופן שוטף. הפוליסה מבטחת, בכפוף לסכום ביטוח מרבי למשלוח, מסגרת ביטוח המכסה את כל מטעני היצוא והיבוא של בעל העסק לפי הזמן שהוגדר מראש בין הצדדים. פוליסה שכזו פוטרת את המבוטח מחובת דיווח לחברת הביטוח לפני יציאת כל משלוח לדרכו ובתנאי שהמשלוח עומד בקריטריונים שהוגדרו מראש בין הצדדים.. במקרים רבים נשארת הפוליסה בתוקף ללא הגבלת זמן, עד לביטולה על ידי אחד הצדדים.

המבוטח מעביר לחברה במהירות האפשרית תצהיר בגן שוויים של כל המטענים ששונעו וחישוב הפרמיה נעשה בהתאם מידי תקופה.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים
על ביטוח ימי?

אנו בברק פלוס סוכנות לביטוח נדאג להשיג לכם את הביטוח הטוב ביותר בעבורכם , במחיר הטוב ביותר ועם השירות הטוב ביותר.

השאירו פרטים ותתחילו לחסוך בתשלומי הביטוח עוד היום!

השאירו פרטים ותתחילו לחסוך בניהול הפיננסי עוד היום!

השאירו פרטים ותתחילו לחסוך בתשלומי ניהול הפנסיה עוד היום!

מאמרים אחרונים

שיתוף ברשתות

קטגוריות

דילוג לתוכן