מאמרים ומידע מקצועי

כל מה שצריך לדעת על ביטוח דירה

הבית ותכולתו הם למעשה רוב רכושה והונה של המשפחה וכל נזק עלול לפגוע בצורה קשה במצבה הפיננסי של  המשפחה.

יש בשוק פוליסות זולות וקשה לאדם שאינו איש מקצוע לעלות על הדקויות והליקויים בהן. קראו את האותיות הקטנות – בקשו הסברים והבהרות לגבי סעיפים לא מובנים או ברורים לכם. אתם הרי רוכשים ביטוח כדי להיות מוגנים ! בקשו להבין, מהן ההחרגות שלא מכוסות וההחרגות שניתנות לביטול (בתוספת פרמיה). בקשו לוודא מה תקבלו ומתי בעת קרות אירוע. חוזה ביטוח הוא חוזה לכל דבר ואחרי כן לא תוכלו לומר, "לא ידענו על מה אנחנו חותמים".

 ביטוח דירה: פרקים וכיסוים

ביטוח מבנה
נועד להגן על המבוטח מפני אירועים כגון פיצוץ בלוני גז, נזקי צנרת, קצר חשמלי, שריפה, נזקי טבע, נזק בזדון, הצפה ללא-תקנה, התמוטטות קירות וגג ואפילו רעידת אדמה אשר גרמו נזקים למבנה. גם בבתים חדשים חשוב לרכוש ביטוח מבנה ולא להישען על אחריות הקבלן. במקרה הטוב הביטוח יכסה הנזקים וחברת הביטוח תתמודד בעצמה מול הקבלן. במקים אחרים ייתכן מאד שנזקים שיתגלו אינם מכוסים באחריות הקבלן והביטוח הפרטי הוא המוצא היחידי.

 ביטוח תכולה
אנחנו צוברים נכסים רבים ובמהירות. משפחות רבות נדהמות לגלות עד כמה גדול הרכב הנכסים הצבורים בביתם. הכיסוי נועד להגן מפני פריצה, גניבות, שריפה, נזקי טבע, הצפה קשה, רעידת אדמה וכדומה. חשוב מאד להקפיד לדרוש שערוך תכולה אחת ל4-5 שנים ע"י סוקר מטעם חברת הביטוח. דו"ח עדכני ימנע ויכוחים בין המבוטח וחברת הביטוח בעת נזק.

כיסוי לביטוח תכשיטים
נכלל בפרק התכולה, ולרוב מוגדר מראש היקף הכיסוי לביטוח התכשיטים באחוזים משווי ביטוח התכולה. בפוליס המקיפה ניתן לנקוב בסכום כיסוי לבקשת המבוטח ולרוב כיסוי זה יגובה  בדו"ח שמאי רכוש. הרחבות לביטוח תכשיטים יכול להיות באובדן התכשיטים בארץ או בחו"ל (כל הסיכונים).

ביטוח צד ג
כיסוי הבא להגן על המבוטח מפני חבותו (על פי פקודת נזיקין) כלפי אדם שנפגע או נגרם לו נזק ע"י המבוטח או רכושו אף אם שלא בזדון או שלא ברשלנות המבוטח. מקרים כגון: שריפה שהתפשטה לביתו של השכן, פציעת אורח בשטחו או ביתו של המבוטח, נזקי הצפה או נפילת עץ אשר גרמו נזק לרכושו של צד ג' וכדומה.

ביטוח חבות מעבידים
זהו נספח לפרק תכולת דירה, המכסה את המבוטח מפני מקרים בהם הינו נתפס כ"מעביד" בביתו. בעת הזמנת שירותי תיקונים של מבעלי מקצוע (עוזרת בית, חשמלאים, אינסטלאטורים, טכנאים זפתים וכו') אותם הזמין מבוטח לביתו עלולים אנשים אלו להיפגע במהלך עבודתם ולתבוע את המבוטח בגין נזקי גוף. כיסוי זה חשוב במיוחד לגבי נותני שירות של חברות התקשורת למיניהם (סלולרי, כבלים, טלפון וכו') וטכנאי דוד שמש אשר יכולים לתבוע את מעבידם והוא (המעביד) עלול לגלגל את התביעה אל בעלי הדירה שהיא מקום התאונה.

כתבי שירות והרחבות
חברות הביטוח מאפשרות כיום לרכוש במסגרת ביטוח הדירה שירותי חירום למיניהם : תיקוני אינסטלציה ומערכות ביוב, תיקוני מערכת החשמל, פריצת מנעולים, בדיקה תקופתית של מערכות החשמל והאינסטלציה,  תיקון מוצרי חשמל ביתיים, איטום גג הבית לקראת החורף. שירותים אלו מבוצעים ע"י קבלניות משנה שבהסדר עם חברות הביטוח ותנאי הפעלת השירותים נכללים בפוליסה בהתאם לחבילת השירות שרכש המבוטח.

הערכת תכולת הבית על ידי שמאי
סוכן טוב יכול לשאול את השאלות הנכונות ולתרגם את המידע שיקבל מהמבוטח לכדי פוליסה שמתאימה לצורכי המבוטח שלו. אך יש לזכור כי כל אדם, נוטה באופן טבעי לסגל לעצמו הערכה סובייקטיבית באשר להערכת הרכוש והסיכונים להם הוא חשוף. לכן, חשוב שאת מלאכת קביעת סכום הביטוח יבצע שמאי מקצועי אובייקטיבי. כך יובטח לכם שבעת קרות נזק לא יתגלה כי אתם מצויים בתת-ביטוח וכי בעצם רכשתם כיסויים זולים מאלה שאתם זקוקים להם. השמאי יעריך את שווי הרכוש (רהיטים, תכשיטים, מוצרי חשמל וכו'), המבנה, וכל אשר לכם. אולי כתוצאה מהערכת השמאי תצטרכו להגדיל את פרמיית הביטוח שלכם, אך יש לזכור כי מטרת הביטוח היא בראש הוא בראשונה להגן עליכם ולפצותכם בערך מלא של הנזק ולא להיות זול וחלקי.

ביטוח ערך קרקע

אם אתם הבעלים של בית פרטי – סעיף זה אינו רלבנטי עבורכם.
אם אתם גרים בבלוק או בניין משותף (דופלקס / דו משפחתי / קסבה…) כדאי מאד שתקראו.

אנחנו גרים באזור המועד לרעידת אדמה הרסנית וכל מומחה לעניין מעיד שמדובר רק בשאלה מתי זה יקרה.
ביטוח הבית מאפשר לכם לקבל את עלויות הנזק רק במקרה שהנזק אכן תוקן. במידה וחברת הביטוח או אתם אינכם יכולים לבנות את הבית מחדש כיוון שהדייר שגר תחתיכם לא ביטח את ביתו כנגד סיכון רעידת אדמה/פיצוץ גז/שריפה… ואין לו כסף לשיפוץ, תישארו אתם ביחד איתו ללא קורת גג.

ביטוח ערך הקרקע — זהו השקט שלכם לבחור להעביר את הזכויות בנכס לחברת הביטוח, לקבל את הכסף לידיכם ולבנות את ביתכם החדש היכן שתרצו.

למידע נוסף על סעיף חשוב זה צרו קשר ונשמח לפרט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים קשורים

לא בטוחים איזה ביטוח
הכי מתאים לכם?

אנו בברק פלוס סוכנות לביטוח נדאג להשיג לכם את הביטוח הטוב ביותר בעבורכם , במחיר הטוב ביותר ועם השירות הטוב ביותר.

השאירו פרטים ותתחילו לחסוך בתשלומי הביטוח עוד היום!

השאירו פרטים ותתחילו לחסוך בניהול הפיננסי עוד היום!

השאירו פרטים ותתחילו לחסוך בתשלומי ניהול הפנסיה עוד היום!

מאמרים אחרונים

שיתוף ברשתות

קטגוריות

לא בטוחים איזה ביטוח
הכי מתאים לכם?

אנו בברק פלוס סוכנות לביטוח נדאג להשיג לכם את הביטוח הטוב ביותר בעבורכם , במחיר הטוב ביותר ועם השירות הטוב ביותר.

השאירו פרטים ותתחילו לחסוך בתשלומי הביטוח עוד היום!

השאירו פרטים ותתחילו לחסוך בניהול הפיננסי עוד היום!

השאירו פרטים ותתחילו לחסוך בתשלומי ניהול הפנסיה עוד היום!

דילוג לתוכן